Kovoje dėl LKL bronzos – „Neptūno“ pergalė ir istorinis Gyčio Masiulio rekordas

Klaipėdos „Neptūnas“ namuose po permainingos kovos 89:77 (25:17, 14:18, 25:20, 25:22) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių dėl LKL bronzos pirmauja 1:0. Nugalėtojams 33 taškus pelnė Gytis Masiulis, atlikęs karjeros šou ir pasiekęs LKL rekordą.

Jau pirmajame kėlinyje „Neptūnas“ buvo susikrovęs 15 taškų persvarą, tačiau „Lietkabelis“ greitai atkuto ir ištirpdė dviženklį pranašumą. Trečiajame kėlinyje panevėžiečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį. Tai įsiutino Kazį Maksvytį, kuris užsidirbo techninę pražangą.

Tai sutelkė „Neptūną“, kuris vėl sugebėjo atitrūkti ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 64:55.

Nugalėtojams 33 taškus pelnė ir karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojo Gytis Masiulis. 21-erių kaunietis tapo naudingiausiu LKL atkrintamųjų žaidėju istorijoje. Jis surinko 46 naudingumo balus ir pagerino Gintaro Einikio rekordą, pasiektą dar 1995 metais (45).

2018

„Lietkabelio“ ekipos neišgelbėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Jamaras Wilsonas. Suomis per 35 minutes surinko 25 taškus.

Panevėžio ekipai po dviejų mėnesių pertraukos galėjo padėti kapitonas Simas Jasaitis, kuris pelnė 6 taškus. „Lietkabeliui“ vis dar nepadėjo Ike‘as Iroegbu, kuriam yra plyšęs ramuo.

K.Maksvyčio vedama uostamiesčio komanda mėgina apginti pernai iškovotą „Betsafe–LKL“ trečiąją vietą.

Pirmajame serijos mače „Neptūnui“ padėti negalėjo Simas Galdikas. Diskvalifikacinę pražangą dvikovoje su „Rytu“ užsidirbęs centras sulaukė lygos sankcijų – praleis vienas rungtynes bei turės susimokėti 1140 eurų baudą.

Antrosios serijos rungtynės trečiadienį vyks Panevėžyje.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 33 (8/11 met., 13/15 baud., 7 atk. kam., 46 n.b.), Deividas Gailius 15, Lorenzo Williamsas 12, Tomas Delininkaitis ir Laimonas Kisielius po 8.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 25 (20 n.b.), Mindaugas Kupšas 14, Marko Čakarevičius 7, Saulius Kulvietis ir Simas Jasaitis po 6.