Sare roma
Procentai
RETRO

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu apdovanotas istorikas Povilas Šverebas

sverebaLietuvos Respublikos Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanojo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoją, istoriką Povilą Šverebą. Jo veikla yra ne tik intensyvi, bet ir produktyvi: 2 monografijos, 7 sudaryti ir parengti leidiniai, 80 mokslinių bei per 100 mokslo populiarinimo straipsnių ir bemaž 200 publikacijų Lietuvos istorijos, Žemaitijos paveldo, iškilių asmenybių ir švietimo raidos tarpukario metų Lietuvoje temomis.

In memoriam ZENONAS STEPONAVIČIUS (1958–2024)

z.steponavicius„Vieną kartą mačiau, kaip mano darbą, stovintį Mažeikiuose nuo 1983 metų, pabučiavo vaikas. Ko gero, brangesnių nepadariau...“ (Z. Steponavičius)

 

Z. Steponavičius gimė 1958 m. rugpjūčio 3 d. ir augo Klaipėdoje. Būdamas 10 metų amžiaus pradėjo mokytis Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje - internate (dabar nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla). Vėliau 1983 m. Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) vaizduojamosios dailės fakultete, skulptūros katedroje įgijo skulptoriaus – pedagogo specialybę.

Išlydint Mokytoją...

jonusaiteMokytoja – keliautoja – literatė. Šiais žodžiais galima apibūdinti Justiną Jonušaitę. Ji gimė 1941 m. Telšių rajone, Rainių kaime. Baigusi Telšių vidurinę studijavo Vilniaus valstybiniame universitete, kur įgijo chemijos ir biologijos dėstytojos specialybę. Dirbo Vilniaus, Tauragės, Telšių rajono mokyklose, nuo 1976 persikėlė į Mažeikius. Virš 40 metų skyrė jaunimo mokymui ir ugdymui Mažeikiuose, Židikų, Tirkšlių, Užlieknės mokymo įstaigose.

,,Ar visi darbai yra reikalingi?“

darzelisSedos lopšelio-darželio ,,Jurginėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupėje „Drugeliai“ nuo sausio 22 iki vasario 15 d. vykdėme projektą ,,Ar visi darbai yra reikalingi?“. Šis projektas sudomino ne tik vaikus, bet ir tėvus, socialinius partnerius.

Valstybės atkūrimo dieną – malda, minėjimas, bėgimas, apdovanojimai ir koncertas

vas16Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė Mažeikiuose pradėta tautiškai išpuoštoje Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje kun. Ramūno Norkaus 10 val. aukotomis šv. Mišiomis už Tėvynę. Po jų vyko šventinis minėjimas Nepriklausomybės aikštėje. Čia iškelta trispalvė, sugiedotas Lietuvos himnas, salvėmis pagerbti kovojusieji už Lietuvos laisvę, uždegtos atminimo žvakutės, padėtos gėlės.

Vasario 16-oji švęsta visame Mažeikių rajone

vasa16Vasario 16-ąją Mažeikių rajone nuvilnijo gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Kultūros centrai, bendruomenės rengė koncertus, viktorinas, žygius, parodas, minėjimus ir kt.

„Dainų dainelės“ II etapas sėkmingas mažeikiškiams

dainudainelePaskelbti sausio 17 d. Plungės meno mokykloje vykusio Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapo, kuriame dalyvavo Rietavo ir Telšių, Plungės, Mažeikių rajonų savivaldybių dainininkai, rezultatai. Į III etapą atrinkti 7 Mažeikių rajono atstovai iš 12 dalyvavusių įvairios sudėties kolektyvų.

Ligoninėje baigtas dar vienas tyrimas – išvados pateiktos dalininkams

ligonine07Mažeikių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba atliko tyrimą Regioninėje Mažeikių ligoninėje dėl šioje gydymo įstaigoje galimo fiktyvaus darbuotojų įdarbinimo, atlyginimų paskaičiavimo, priedų skyrimo bei panaikinimo pagrįstumo, viešųjų pirkimų (ypatingai mažos vertės) procedūrų vykdymo teisėtumo ir pagrįstumo. Išvados pateiktos dalininkams (Savivaldybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai) bei ligoninei. Šiuo metu vertinama pateikta tyrimo medžiaga, bus priimamas sprendimas. 

Festivalio „Šėlsmas” atgarsiai: „Tai aukšto lygio renginys”

selsmasSausio 28 dieną Mažeikių kultūros centre praūžė tarptautinis šokių festivalis-konkursas „Šėlsmas“. Šį renginį jau aštuntą kartą organizavo modernaus šokio studija „Niuansas“. Pasak studijos vadovės Jelenos Legenzovienės, šiemet ant scenos pasirodė rekordinis dalyvių skaičius – daugiau nei 900 šokėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos.

Mažeikių Nakvynės namams vadovaus buvęs Telšių meras

gusarovasSausio 24 d. įvyko konkursas Mažeikių rajono nakvynės namų direktoriaus pareigoms eiti. Jį laimėjo socialdemokratas Kęstutis Gusarovas, kuris įstaigai vadovauti pradės gavus ir įvertinus informaciją apie kandidatą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Nuo sausio – pasikeitimai atliekų išvežime

susitikimasŠiemet nuo sausio 1 d. Mažeikių rajone pakuočių atliekas surenka ir išveža kitas surinkėjas – UAB „Virginijus ir Ko“. Pagal jo sudarytą grafiką popieriaus ir plastiko pakuočių atliekos iš privačių namų valdų bus išvežamos kartą per mėnesį, stiklo pakuotės – kartą per 3 mėnesius. Tokius pakuočių atliekų surinkimo dažnius nustatė Aplinkos ministerija.

Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia savanorystei Mažeikiuose

raudkryziusmazeikiuose2024 m. sausio mėn. 12 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) šventė jau 105 gimtadienį. Tai viena seniausių ir didžiausių humanitarinių organizacijų Lietuvoje.

Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio LRK vis aktyviau veikia ir Mažeikiuose. Savanorių veiklą Mažeikiuose organizuoja ir prižiūri Šiaulių skyrius – Šiaulių skyriaus vadovė Aistė Žalevičienė, kontaktinė informacija: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., +370 609 76 158.

Mažeikiškė – tarp nugalėtojų

jackeviciusSausio 13 dieną Vilkaviškyje vyko Lietuvos jaunimo stalo teniso čempionatas.

Po atrankinių varžybų, į finalinį etapą pateko po 24 vaikinus ir 24 merginas.

Iš Mažeikių  teisę dalyvauti čempionate iškovojo Simona Rimkevičiūtė, Irmantas Daukontas, Emilija Domeikaitė (treneris Raimondas Jackevičius). Buvo vykdomos vienetų, dvejetų ir mišrių dvejetų varžybos.

Laisvės gynėjų diena minima dvi dienas

sausio12Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, minima įvairiais renginiais – pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“, minėjimais, koncertais, parodomis, akcijomis ir kt. Šiemet jie organizuojami sausio 12–13 dienomis.

Sausio 12-osios rytą vyko pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“ – pastatų languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės, liudijančios, jog 1991 m. sausio istoriniai įvykiai išlieka atmintyje.

Languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės

zvakutessausioSausio 12-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną, Mažeikių rajono savivaldybė, kaip ir visoje Lietuvoje, rajono įmonės, įstaigos, organizacijos prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“.

Nuo 8.00 val. pastatų languose dešimčiai minučių sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.

Naujas pakuočių atliekų surinkėjas – kitoks grafikas

siukslsŠiemet Mažeikių rajone pakuočių atliekas surinks ir išveš kitas surinkėjas – UAB „Virginijus ir Ko“. Pagal jo sudarytą grafiką popieriaus ir plastiko pakuočių atliekos iš privačių namų valdų bus išvežamos kartą per mėnesį, stiklo pakuotės – kartą per 3 mėnesius. Tokius pakuočių atliekų surinkimo dažnius nustatė Aplinkos ministerija. 

Numatyta galimybė didinti išvežimo dažnumą arba suteikti papildomą konteinerį tais atvejais, jei tris kartus iš eilės privačių namų valdų pakuočių konteineris bus perpildytas ir pakuotės papildomai sudėtos į maišą prie konteinerio.

„Dainų dainelės“ rajoniniame ture – atranka į regioninį etapą

dainelMažeikių rajono jaunieji dainininkai dalyvavo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vykusiame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoniniame ture, kuriame vyko atranka į regioninį konkurso etapą. Iš 18 dalyvių į tolesnį etapą atrinkta 12.

Tarp 18 dalyvių, pareiškusių norą dalyvauti „Dainų dainelės“ rajoniniame ture, 5 ansambliai. Konkurso dalyviai suskirstyti į 4 amžiaus grupes ir vertinti pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Mažeikių geležinkelio stoties pastate norima įkurti turizmo centrą, kavinę

geleinstotismazMažeikių geležinkelio stoties pastate norima įkurti turizmo ir verslo informacijos centrą bei verslo inkubatorių, kavinę.

Siekiant visa tai įgyvendinti, valstybei priklausantį pastatą šiuo metu valdanti Lietuvos geležinkelių infrastruktūros tinklo įmonė „LTG Infra“ jį turėtų perduoti Mažeikių rajono savivaldybei. Susisiekimo ministerija yra parengusi atitinkamą Vyriausybės nutarimo projektą.

Išrinkti kandidatai apdovanojimams: Garbės piliečio vardas šiemet suteiktas nebus

apdovkomisijaSausio 8 d. posėdžiavusi Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisija, vadovaujama Antano Tenio, svarstė kandidatūras apdovanojimams gauti.

Šiemet Mažeikių garbės piliečio vardas  suteiktas nebus niekam, nes pateiktai vienintelei Donato Vaičjurgio kandidatūrai nei vienas komisijos narys nepritarė.

Mažeikių rajono savivaldybės garbės ženklo „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ suteikimui pateiktos trys kandidatūros: Vilmanto Laukausko, Genovaitės Jomantienės ir Jolantos Tendienės. Joms pritarta vienbalsiai.

Gimnazijos moksleiviui ir mokytojui – ypatingi prizai

olimpValdovų rūmuose apdovanoti tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose Lietuvai atstovavusieji mokiniai bei juos rengusieji mokytojai, komandų vadovai. Tarp apdovanotųjų – ir Merkelio Račkausko gimnazijos geografijos mokytojas Dainius Stasys, III d klasės mokinys Žygimantas Pudžiuvis.

Ž. Pudžiuvis – 16-osios tarptautinės geomokslų olimpiados IESO 2023 dviejų sidabro medalių laimėtojas.

Už 0,6 mln. eurų atnaujintame pastate Mažeikiuose įsikūrė 5 įstaigos

turtobankasmazeikiuoseĮ atnaujintą Turto banko valdomą pastatą Mažeikiuose, Vasario 16-osios gatvėje, persikėlė penkios iki tol skirtingose miesto vietose veikusios valstybės įstaigos.  

Statybų bendrovės „Statyra“ už 629 tūkst. eurų suremontuotame iki šiol nenaudotame 1,3 tūkst. kv. metrų ploto pastate įsikūrė Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Registrų centro padaliniai, ketvirtadienį pranešė Turto bankas. 

Mažeikiuose atidarytas Kalėdų miestelis

kaledumiestelis

Mažeikiuose, mieste, padalytame geležinkelio į dvi dalis – senamiestį ir mikrorajoną – sukurta Kalėdų pasaka: mikrorajone, aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, gruodžio 1-ąją įžiebta gražiausia Lietuvoje pripažinta eglė. 

Gruodžio 15 d. senamiestyje sužibo Kalėdų miestelis: savo rezidencijoje vaikų laukia Kalėdų Senelis, Kalėdinis paštas, šurmuliuoja mugė.

Pasveikinti žiniasklaidos atstovai

ziniasklaidaGruodžio 15 d. Mažeikių rajono savivaldybės  vadovai į tradicinį susitikimą pakvietė rajono žiniasklaidos atstovus. Apžvelgti besibaigiantys metai, pasidalyta šventinėmis mintimis ir kt.

Floristės Simonos sėkmės paslaptis – sunkus darbas ir pagarba žmonėms

gelininke„Aš turėsiu savo gėlių parduotuvę“, – tokius žodžius dar vaikystėje kartojo floristė, gėlių salono „Mažeikių gėlės“ savininkė Simona Raudonienė. Mažeikiškės svajonė išsipildė su kaupu – šiuo metu moteris turi net tris gėlių salonus. Pašnekovė papasakojo, kokius išbandymus teko patirti, atskleidė savo sėkmės formulę irateities planus.

Policijos komisariate – tradicinė gerumo akcija

policakcijaGruodžio 8 d. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariate surengta gerumo akcija „Kalėdų stebuklas 2023“. Šios akcijos metu surinktos lėšos skirtos paremti vieną sunkiai besiverčiančią rajono šeimą.

Pašventintas Advento vainikas

adventovainikasGruodžio 3-iąją V. Burbos skvere pašventintas Advento vainikas – pagrindinis artėjančių didžiųjų metų švenčių laukimo akcentas. Uždegta pirmoji žvakė. Advento vainikas Mažeikiuose pinamas nuo 2013-ųjų. Šią tradiciją puoselėja Mažeikių NVO „Mano namai“, kuriai vadovauja Krista Kinčienė.

Mažeikiuose sužibo Kalėdų eglė

eglesiziebGruodžio 1-ąją, penktadienį, Mažeikiuose, aikštėje priešais Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, stebint miniai rajono gyventojų ir svečių, įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Ji atvėrė duris į mieste kuriamas pasakiškas šv. Kalėdas. Tokia yra šių metų miesto puošimo tema.

Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė stebuklingos lazdelės mostu įžiebė puošnią žaliaskarę, linkėdama jaukaus ir prasmingo artėjančių švenčių laukimo. Susirinkusiuosius daina ir šokiu sveikino būrys Kalėdų Senelių ir mažųjų nykštukų.

Išaiškinti geriausi rajono ūkiai, apdovanoti ūkininkai

ukininkLapkričio 30 d. jau 30-ąjį kartą Mažeikių kultūros centro Pramogų salėje pagerbti darbštūs, sėkmingai ūkininkaujantys ir besidomintys naujovėmis rajono ūkininkai. Didžiausio dėmesio sulaukė konkurso „Metų ūkis 2023“ rajoninio etapo nugalėtojai ir prizininkai. Jie apdovanoti už pažangų ūkininkavimą, siekiant gamybos efektyvumo ir kartu išsaugant kraštovaizdį ir švarią aplinką.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode