Cirkas
Psichikos sveikatos stiprinimui – emocinės pagalbos programos, mokymai specialistams ir visuomenei

emocinesSiekiant didinti visuomenės psichologinio atsparumo įgūdžius, bus stiprinamas psichikos sveikatos raštingumas, atsiras pirmosios emocinės pagalbos įgūdžių stiprinimo programos, bus atnaujinta stigmatizavimo mažinimo iniciatyvų mokymų medžiaga ir vykdomi mokymai specialistams bei visuomenės grupėms. Šioms ir kitoms psichikos sveikatos priemonėms Sveikatos apsaugos ministerija suplanavo 5,4 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų.

Sveikatos priežiūros specialistams pritraukti – beveik 23 mln. Eur investicijų

pritrauktiSveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia šalies savivaldybes teikti paraiškas sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui ir išlaikymui. Tam numatyta beveik 23 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų. Priemonėmis didelis dėmesys skiriamas specialistų pritraukimui į regionus, sveikatos mokslų srities studijų populiarinimui, skiriant įvairias finansines paskatas. Tikimasi, kad tai ne tik padės spręsti medikų trūkumo problemą, tačiau ir pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams.

Kas yra aknė ir kaip ji gydoma?

akneAknė – tai dažniausiai pasitaikanti odos liga, kai ši nusėjama spuogais. Pastarieji dar smarkiau plinta, kai kantrybės netekę žmonės ima mėginti juos išspausti. To jokiu būdu negalima daryti, nes tada odoje dar labiau įsibėgėja uždegiminis procesas, o buvusių spuogų vietose ima formuotis randeliai arba pigmentinės dėmės.

Šalies gydymo įstaigose bus steigiamos gydymo bendruomenėse komandos

komandosSiekiant plėtoti psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, kokybę bei įvairovę, dalyje šalies gydymo įstaigų bus steigiamos gydymo bendruomenėse komandos (GBK). Iš viso suplanuota įsteigti 19 tokių komandų: 8 visos apimties ir 11 mažesnių. Sveikatos apsaugos ministerija tam suplanavo 3,4  mln. Eur investicijų iš Europos regioninės plėtros fondo ir bendrojo finansavimo lėšų. 

Pacientui Lenkijoje bus persodintos Lietuvos donoro kepenys

lenkijojeLenkijos medikams trečiadienį perduotos Lietuvos donoro kepenys, kurios bus persodintos transplantacijos Varšuvoje laukiančiam pacientui.

Tai BNS patvirtino Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė Audronė Būziuvienė.

„Šiąnakt buvo donorystės atvejis Lietuvoje, kai vienoje ligoninėje buvo donoras ir neturėjome recipiento Lietuvoje“, – BNS sakė ji.

Dantų gydymas sedacijoje: būdas be baimės susigrąžinti prarastus dantis?

odontologijaŠiandien dantų implantacija gali būti atliekama daugeliui pacientų. Tai optimalus, kokybiškas ir ilgaamžis šypsenos atkūrimo būdas.Tačiau kai kurie pacientai turi įvairių baimių ir atidėlioja vizitus pas odontologą, o dantys lieka negydyti. Pažangių technologijų dėka odontologai gali pasiūlyti dantų gydymą sedacijoje. Palanku yra tai, kad atliktų procedūrų pacientai neatsimena visiškai arba tik iš dalies, todėl tai gali užkirsti kelią ateities baimėms. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pristatys jums, kodėl dantų gydymas sedacijoje yra puikus sprendimo būdas siekiant kokybiško ir malonaus dantų atkūrimo. Kviečiame skaityti toliau!

Nedarbingumo pažymėjimus nuo šiol galės išduoti slaugytojai ir akušeriai

slaugytojaiToliau plečiant slaugytojų ir akušerių funkcijas bei kompetencijas, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais jiems suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad per pastaruosius metus slaugytojų bendruomenė sulaukė didelio pasitikėjimo ir profesinio įvertinimo, suteikiant vis didesnes atsakomybes ir svarbesnį vaidmenį gydymo įstaigų gyvenime.

Vairuotojai kviečiami pasitikrinti sveikatą: labiausiai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-mečiai

sveikataaNuo 2025 m. sausio 1 d., baigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turės galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu. Nuo praėjusių metų lapkričio sveikatą pasitikrino daugiau nei 200 tūkst. vairuotojų, tačiau beveik tiek pat jų to dar nepadarė. Ypatingai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai. 

Šeimų lankymo paslaugos taps prieinamos visoje Lietuvoje

lankymoBesilaukiančioms, ką tik pagimdžiusioms arba auginančioms vaikus iki dvejų metų moterims ir šeimoms ir toliau bus prieinama kvalifikuotų specialistų pagalba bei konsultacijos savo namuose. Sėkmingai pasibaigus bandomiesiems šeimų lankymo projektams, šios paslaugos nuo šiol apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir pradedamos diegti visoje Lietuvoje.

Lietuvoje stebimas užsikrėtimų legionelioze augimas, sako NVSC vadovas

augimaLietuvoje stebimas užsikrėtimų legionelioze augimas, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Vaidotas Gruodys.

„Fiksuota dar viena mirtis nuo legioneliozės, tai yra šiais metais jau ketvirta mirtis. Kai tuo tarpu per 2023 metus mes turėjome keturis atvejus. Tai reiškia, kad tikrai stebime užsikrėtimo šia liga augimą“, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Vaidotas Gruodys.

Elektroninė vaistų sąveikų tikrinimo sistema padeda užtikrinti pacientų kokybišką gydymą ir racionalų vaistų vartojimą

racionaluPacientui vartojant kelis skirtingus vaistus, sveikatos priežiūros specialistui labai svarbu žinoti kiekvieno vaisto galimą įtaką kito vaisto poveikiui bei įvertinti tokių sąveikų pasekmes paciento sveikatai. Tam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva E. sveikatos sistemoje yra įdiegtas įrankis, leidžiantis sveikatos priežiūros specialistams elektroninėje sistemoje patikrinti pacientui skiriamų vaistų sąveikas su kitais jo vartojamais vaistais.

Pagerbti nusipelnę šalies medikai, slaugytojai ir sveikatos apsaugos darbuotojai

medikai2Balandžio 30 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose vyko tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai. Už atsidavimą profesijai, sunkų ir pasiaukojantį darbą bei išskirtinius nuopelnus sveikatos sistemai, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė 26 šalies gydytojams, 27 slaugytojoms ir 22 sveikatos apsaugos darbuotojams.

Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms

kasosNuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones. Jos gydytojams padės atlikti itin sudėtingas širdies procedūras tiems pacientams, kurie neturi kitų gydymo alternatyvų. Tam pritarė Privalomojo sveikatos draudimo taryba.

Lietuva pereina prie naujos kartos psichikos sveikatos paslaugų

kartosPasinaudodama gerąja užsienio šalių praktika, Lietuva žengia paradigminį pokytį psichiatrijoje – nuo biomedicininio modelio (gydymo vaistais) pereinama prie platesnį spektrą paslaugų apimančio psichosocialinio modelio. Tam diegiamos į pacientą orientuotos, visa apimančio paciento atsigavimo (angl. – recovery) siekiančios, žmogaus teises atliepiančios psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, tokios kaip atvejo vadyba bei psichikos ir elgesio sutrikimų gydymas bendruomenėje.

SAM atnaujino pacientų pavėžėjimo tvarką

ligoninevilniausPo Lietuvos žiedinių savivaldybių merų kreipimosi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį dėl nepritarimo rengiamai pacientų pavėžėjimo pertvarkai ministerija šią savaitę pasidalijo atnaujintu pacientų pavėžėjimo paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašu. Jame numatytas naujas pavėžėjimo algoritmas – visi pacientų pavėžėjimo atvejai tampa valstybės lygmens ir bus apmokami nacionalinio biudžeto lėšomis.

Į kompensuojamųjų vaistų rezervinį sąrašą įtraukti nauji vaistai, skirti gydyti cistinę fibrozę

vaistai5Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija ketvirtadienį nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gydyti skirtus preparatus į Rezervinį vaistų sąrašą. Kompensuojamieji vaistai pasieks pacientus, kai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete bus numatytos lėšos šiems vaistams kompensuoti.

Pacientų pavėžėjimu rūpinsis nebe savivaldybės, o Greitosios medicinos pagalbos tarnyba

rupinsisDidžiąją dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų iš savivaldybių perims valstybė, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras.

„Priėmėme galutinį sprendimą (...) – imsimės į valstybės globą daugiau šitų paslaugų, savivaldybėms liks tai, kas jiems jau yra įprasta – hemodializės pavežimai“, – per Vyriausybės valandą Seime sakė Arūnas Dulkys.

Geriatrijos plėtrai – tvirtas finansinis pagrindas

pletraiPlečiant sveikatos priežiūros paslaugas vyresnio amžiaus gyventojams, sveikatos apsaugos ministro įsakymu didinamas finansavimas gydymo įstaigoms už teikiamas geriatrijos paslaugas. Padidinus įkainius, pagal kuriuos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), gydymo įstaigos bus skatinamos vieno vizito metu atlikti išsamesnius tyrimus ir daugiau pacientui reikalingų procedūrų.

SAM rekomenduoja kasmetinę vaikų sveikatos patikrą atlikti anksčiau

anksciauAntradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pristatyta Lietuvos ugdymo įstaigas lankančių vaikų kasmetinės sveikatos patikros rodiklių apžvalga. Duomenys rodo, kad tam tikri rodikliai, tokie kaip kūno svoris ir dantų būklė, yra stabilūs arba nežymiai gerėjantys, tačiau kai kurios tendencijos reikalauja atidaus ir tėvų, ir sveikatos priežiūros specialistų dėmesio. Dėl to svarbu reguliariai stebėti mokinių sveikatą ir kasmet atlikti patikrą. SAM rekomenduoja tai daryti anksčiau ir nelaukti mokslo metų pradžios: taip išvengsite didelių eilių ir turėsite daugiau laiko apsilankyti pas reikiamus specialistus ir koreguoti įpročius, nepraleidžiant pamokų.   

Pasitikrinkite savo sveikatą

fonendoskopasGera sveikata svarbu tinkamai pasirūpinti. Tai didžiausias gyvenimo turtas, kurio neįsigysi už jokius pinigus, tad tinkamai į ją investuojant, skiriant pakankamai rūpesčio, vėliau problemų tikimybė gerokai mažesnė. Lygiai taip pat yra ir su dantų sveikata – tik kasdienė kruopšti priežiūra yra patikimiausias įmanomas būdas išvengti nemalonių skausmų ir susirgimų.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode