Pasaulio čempionate – rekordinis slovakų dviratininko triumfas

Sekmadienį Bergene (Norvegija) pasibaigusio jubiliejinio, 90-ojo, pasaulio dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo 27-erių metų slovakas Peteris Saganas. Jis tapo pirmuoju dviratininku, laimėjusiu pasaulio pirmenybių grupines lenktynes tris kartus iš eilės.

P.Saganas 267,5 km nuvažiavo per 6 val. 28 min. 11 sek. (vid. greitis – 41,346 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-26 vietas užėmusiems dviratininkams.

Sidabro medalį pelnė norvegas Alexanderis Kristoffas, o bronzos – 2015 metų pasaulio vicečempionas australas Michaelas Matthewsas.

Lietuvos čempionas Ignatas Konovalovas (+7.33) užėmė 103-ią vietą. Iki finišo likus vienam ratui (19,1 km), Ignas dar važiavo su pagrindine grupe, bet vėliau atsiliko.

Lenktynėse dalyvavo 195 dviratininkai iš 44 šalių. Klasifikuoti 133 atletai.

I.Konovalovas 2013 metais pasaulio pirmenybių grupinėse lenktynėse finišavo 22-as, o 2009 metais – 30-as. Šių metų pasaulio čempionato pavienio starto lenktynėse Ignas užėmė 20-ą vietą.

Pasaulio čempionate Beregene dalyvavo 11 Lietuvos dviratininkų. Iš mūsiškių aukščiausią vietą užėmė Rasa Leleivytė. Ji moterų grupinėse lenktynėse finišavo 16-a.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.