issiunciaRusija ketvirtadienį pranešė, kad išsiunčia du JAV ambasados darbuotojus už tariamą ryšį su buvusiu Jungtinių Valstijų konsulato darbuotoju Robertu Šonovu, kurį Maskva kaltina šnipinėjimu.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad du JAV diplomatai – Jeffas Sillinas (Džefas Silinas) ir Davidas Bernsteinas (Deividas Bernšteinas) – „vykdė neteisėtą veiklą palaikydami ryšius su Rusijos piliečiu Šonovu“.

Rugpjūčio pabaigoje Rusija paskelbė Vladivostoke sulaikiusi vieną savo pilietį, buvusį JAV konsulato darbuotoją, įtariamą informacijos apie karą Ukrainoje perdavimu amerikiečių diplomatams.

Anksčiau Vašingtonas teigė, kad tokia veikla yra įprasta.

Federalinė saugumo tarnyba (FSB) taip pat paskelbė, kad dėl šios bylos siekia apklausti du JAV diplomatus ambasadoje Maskvoje, taip pažeisdama diplomatines tradicijas.

Tai naujausias diplomatinis ginčas, kurstantis įtampą tarp Maskvos ir Vašingtono, ypač dėl karo Ukrainoje.

FSB pranešė, kad pateikė kaltinimus R. Šonovui dėl „konfidencialaus bendradarbiavimo su užsienio valstybe“. Už šį kaltinimą gresia maksimali aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Pasak FSB, R. Šonovas pernai rugsėjį pradėjo perdavinėti JAV diplomatams informaciją apie karą Ukrainoje ir mobilizaciją. Ši buvo nepopuliari Rusijoje ir paskatino daug karo tarnybai tinkamo amžiaus vyrų išvykti iš šalies.

FSB pranešime priduriama, kad R. Šonovui buvo pavesta vertinti nuotaikas Rusijos regionuose prieš kitais metais numatomus prezidento rinkimus.

R. Šonovas pranešinėdavo dviem diplomatams JAV ambasados politikos departamente, J. Sillinui ir D. Bernsteinui, nurodė FSB.

R. Šonovas daugiau kaip 25 metus dirbo JAV konsulate Vladivostoke Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, iki 2021-ųjų, kai Maskva įvedė apribojimus vietos darbuotojams, dirbantiems užsienio misijose.

Gegužę JAV valstybės departamentas pareiškė, kad R. Šonovas nuo to laiko dirbo kaip privatus rangovas, rinkdamas spaudos pranešimus iš viešai prieinamos Rusijos žiniasklaidos, „griežtai laikydamasis Rusijos įstatymų ir taisyklių“.

Diplomatinė įtampa tarp Rusijos ir Vakarų šalių, ypač JAV, auga jau daug metų; abi šalys nurodė viena kitai sumažinti savo diplomatinių įstaigų darbuotojų skaičių.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode